Assan Alüminyum

Assan Alüminyum (Görüntülenme Sayısı: 311)
Sektör Alüminyum
İlan Tarihi 3 yıl önce
Firma No 5
Telefon +90 262 6775000
Faks +90 262 6775005
Web Sitesi https://www.assanaluminyum.com
Adres Dilovası Organize Sanayi Bölgesi 1. Kısım Dicle sok. No 40 41455 / Kocaeli
İl/İlçe Dilovası / Kocaeli
Firma Hakkında

Yassı alüminyum sektörünün lider üreticisi Assan Alüminyum, kurulduğu 1988 yılından bu yana yassı haddelenmiş alüminyum (rulo, levha ve folyo) üretimi yapmaktadır.

İstanbul Tuzla ve Kocaeli Dilovası tesislerinde Kibar Holding çatısı altında üretim yapan Assan Alüminyum, yassı alüminyum sektöründe yıllık 300 bin tona ulaşan kurulu kapasitesi ile Türkiye’nin açık ara lider kuruluşudur.

Bunun yanı sıra rulo boyama tesislerinde yıllık 60 bin ton alüminyum boyama kapasitesine sahiptir.

Assan Alüminyum Türkiye’nin en büyük 38. Sanayi kuruluşudur;

"ISO 500– Türkiye’nin En Büyük Sanayi Kuruluşu 2017"

Assan Alüminyum, İSO’nun Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 38. sırada bulunmaktadır. Türkiye üretiminin yarıdan fazlasını karşılamakta olan Assan Alüminyum, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanında 70’ten fazla ülkeye ihracat yapmakta, çeşitli ülkelerdeki depoları ile de müşterilerine lojistik avantajı sağlamaktadır.

1500'e yakın çalışanı ile ürettiği ürünlerle distribütör, inşaat, ulaştırma, dayanıklı tüketim ve ambalaj gibi çok çeşitli sektörlere hizmet vermektedir. Avrupa’nın en önemli üreticilerinden biri haline gelen Assan Alüminyum, her yıl birçok müşterisi tarafından yılın tedarikçisi unvanına layık görülmektedir.

Sakarya’nın Karasu ilçesinde yüksek katma değerli ürünler üretilmesine olanak sağlayacak bir sıcak hadde tesisi yatırımı için görüşmeler devam etmektedir. Bu yatırım, sağlayacağı istihdam ve ihracat artışıyla ülkemizin dış ticaret dengesine pozitif katkı sağlayacaktır. Ayrıca savunma, havacılık, makine, gemi inşaa, otomotiv ve esnek ambalaj gibi yüksek performanslı alüminyum ürünlerine ihtiyacı olan stratejik sektörlerin gelişiminde de önemli bir rol oynayacaktır.

banner6

banner8