Sistem Alüminyum

Sistem Alüminyum (Görüntülenme Sayısı: 372)
Sektör Alüminyum
İlan Tarihi 5 yıl önce
Firma No 13
Telefon 0282 693 27 27
Faks 0282 693 27 99
Web Sitesi http://www.sistemaluminyum.com.tr/
Adres Ergene-1 OSB, Vakıflar OSB Mh. D100 Cd. No:13/1 Ergene / TEKİRDAĞ
İl/İlçe Ergene / Tekirdağ
Firma Hakkında

Sistem Alüminyum 1994 800 ton gücündeki aylık 210 ton kapasiteli presi ile İstanbul Merter’de 750 m2’lik alanda alüminyum profil imalatına başlamıştır.1998 yılına kadar burada imalatına devam eden firma daha sonra İstanbul Hadımköy’ deki yerine taşınmıştır. Yeni anlayış içerisinde, 2013 Yılında Çorlu’da 330.000 m2 üzerine kurulan 60.000 m2’lik kapalı alanda yeni yerinde günün koşullarına göre modernize edilen tesisimiz, aylık 1.100 ton kapasiteli 2.750 ton gücündeki presimizin ilavesi ile yıllık üretim kapasitesini 35.000 tona çıkarmıştır.
Sistem Alüminyum kalıp üretiminden başlayıp ekstrüzyon imalatı, elektrostatik toz boya, ahşap kaplama, eloksal, mekanik işlem, kompozit panel imalatı ve nihai uygulamaları bünyesinde bulunduran entegre bir tesistir.


Kalıphanemiz; CNC işleme merkezleri, modern tezgâhları uzman kadrosu ile mevcut üretimimizi desteklemektedir. Müşteri özel profillerinin kalıp üretiminide modern ekipmanlarla burada gerçekleştirilmektedir. 11.000 çeşidin üstünde ürün yelpazesi ile sektöründeki yerini her geçen gün daha da güçlendirmektedir.

Yıllık kapasitesi 7.000 ton olan Statik Toz Boya tesisimizde standart RAL renklerinin yanı sıra müşterimizin özel renk talepleri de karşılanmaktadır. Çorlu’da revize edilerek devreye alınan boyahane ünitemizle 8.000 mm boya sahip profiller proses edilebilmektedir.

2006 yılında faaliyete geçen Eloksal Tesisimiz ilave olarak Çorlu’da devreye alınan son teknolojiye sahip, müşteri özel renklerinin de çalışıldığı yeni eloksal tesisimizle birlikte yıllık kapasitesini 24.000 tona çıkartılmıştır.

Alternatif yüzey kaplaması olarak 2010 yılında faaliyete geçen Ahşap Transfer Kaplama bölümümüzde özel renk ve desen çalışmaları yapılabilmektedir.

2010 yılında kurulan Mekanik İşlem Merkezimizde müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda profil yüzeyine delme, havşalı delme, boşaltma, CNC işlemleri, hassas kesim, açılı kesim, punch ile delme, matkapla delme, fitil v.b. işlemleri uygulanabilmektedir.

Üretim kapasitesinin büyük bölümünü ihracata ayıran firmamız yurt içinde de aynı kalitede hizmet vermektedir. Bu amaçla tümüyle kendi imkân, teknoloji ve AR-GE çalışmaları neticesinde ALUTECH SYSTEM SERIES markası altında giydirme cephe sistemlerini, yalıtımlı-yalıtımsız doğrama, sürme, ışıklık, çelik takviyeli cephe, ofis bölme, kompozit ve taş kaplama alt taşıyıcı sistemlerini piyasaya sürmüştür.

Sektöre sunulan sistemler her aşamada mühendislik testlerinde geçirilmiş ve Avrupa (EN) normlarında tüm aksesuarlarla uyumu sağlanmıştır. Şirketimiz, misyonu gereği müşteri memnuniyetini baz aldığından; gerek optimum çözümler sunan profil dizaynlarımızla, gerek montaj kolaylığı sağlayan detaylarımızla gerekse malzeme kalite ve tedarik hızımızla ayrıcalıklı hizmet vermeyi ilke kabul etmiştir. Ayrıca farklı tasarım ve uygulamalara cevap verebilecek şekilde cephelerin vazgeçilmez parçası olan Alüminyum Kompozit Panel (ALUTECHBOND) tesislerimizde üretilmektedir. Dış cephe ve iç cephe uygulamaları için metalik renkli, mat renkli ve desenli renk seçeneklerinde farklı kompozit paneller mevcut olup istenilen ölçülerde panel üretimi yapılabilmektedir. Yıllık 4.500.000 m2 kapasitesi olan iki üretim hattı ile projelerinize optimum çözüm sunmaya hazırız. ALUTECHBOND Alüminyum Kompozit Panel -50oC’den +80oC’ye kadar olan sıcaklıklarda kullanılabiliyor. Ürünümüz SİSTEM ALÜMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş. güvencesiyle üretilmekte olup, garanti suresi 20 yıldır.

Alüminyum profil sektöründe sürekli gelişmeyi ve kalıcı olmayı hedefleyen firmamız kalite yönetim sistemi çalışmalarıyla da bu amaca ulaşmada hızlı adımlarla ilerlemektedir. CE, TSE, EN, Gost-R, Statik toz boya uygulamaları için QUALİCOAT, eloksal uygulamaları için QUALANOD belgelerine sahip olan firmamız, ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 ve ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gibi sistem belgelerine sahiptir. Ayrıca SİSTEM ALÜMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş.temin ettiğiniz malzemeler içinde REACH ve ROHS kısıtlamasında bulunan kimyasalların (ağır metaller) yasal sınırlar içinde bulunduğunu teyit etmektedir. Tüm ürünlerimiz ile müşterilerimize mühendislik çalışmaları ve mimari uyum konusunda teknik hizmet vermekten onur duyarız.

banner6

banner8